Share on Facebook שלח לחבר הדפס מרכז רום

 

מרכז רום ברחוב יעל רום - אם המושבות החדשה

 

חן ליפין יזם ומשקיע נדל"ן בהווה, היה הלב של מכבי תל אביב בכדור סל במשך 8 עונות במשבצת הרכז עם גופיה מספר 10.

בשנים האחרונות משקיע חן ליפין באמצעות חברתMCL השקעות בנדל"ן מניב.
כיום בבעלותו שלושה מרכזים מסחריים כאשר בשלושתם בחרה החברה להתמקד במרכזי קניות שכונתיים במטרה להוות עבור התושבים - לב השכונה בתחום הבילוי והפנאי. הראשון מבין המרכזים של חברת MCL השקעות הוא קניון דרורים בצומת בני דרור בלב השרון בימים אלו עובדים בחברת MCL על הקמתם של שני מרכזים שכונתיים במקביל: רום המושבה בנס ציונה ומרכז רום בשכונת אם המושבות בפתח תקווה.

"הסיור בשכונת אם המושבות הותיר אותנו בתחושה שונה מסיורים בשכונות מגורים אורבאניות אחרות בהן הסתובבנו לצורך הקמת מרכז רום אומר חן ליפין: "התחושה במהלך הסיור בשכונה שלכם, למרות רבי הקומות הרבים הייתה - שהגענו למושב. תחושה זו הייתה למעשה הסיבה שבזכותה בחרנו להקים את המרכז הראשון שלנו בשכונת אם המושבות. זיהינו צורך להקים מרכז שיהווה עבור התושבים מקום מפגש ובילוי שכונתי, מרכז שיספק לתושבים את כל מה שחסר להם מתחת לבית וזאת מבלי להזיז את הרכב, למעשה להקים לשכונת אם המושבות מרכז קרוב לבית ושיש בו הכל".

על מנת להצליח במשימה שהציב לעצמו חן ליפין התמקדו בMCL- השקעות בשני מישורים עיקריים: עיצוב מודרני ונגיש ותמהיל חנויות שנבחר בקפידה, תוך שימת דגש על מותגים מובילים לצד בעלי עסקים או זכיינים מהשכונה עצמה.

על החנויות במרכז:

בקומת המסחר הפונה לרחוב יעל רום נבנה סניף גדול של בנק לאומי, רשת בגדי נשים ואביזרי אפנה – מלבישות, ספא - מרכז לטיפולי יופי ומספרה, רשת דלתא ודלתא קידס, ENTER – רשת מתנות ייחודיות תוך שימת דגש מיוחדת למתנות לילדים, MEZA - רשת הנעלה לנשים וילדים וסופר פארם. מתחם הבילוי של מרכז רום ממוקם בצידה השני של קומת המסחר הפונה למתחם גינדי החדש O&O במקום יפתחו סניפים של הרשתות קפה לנדוור,הסושיה וגלידה וניליה. בקומת הקרקע של מרכז רום סופר רחב ידיים שיהיה בקונספט ייחודי לילדים המתגבש בימים אלו.כמו כן בקומה יפתח גם סניף של רשת קלין שופ לניקוי יבש. מסביב לחנויות בקומה זו תחת כיפת השמיים נבנתה "פיאצה" קטנה עם ספסלים וצמחייה.

הקומה השנייה ממוקמת על גג המרכז ושם ממוקם ליבו של המרכז: "פמילי" המרכז לליווי התפתחות הורים וילדים.
המרכז הינו בית לליווי הורים וילדים בגיל הרך ולהורים שבדרך.
חזון המרכז הוא להיות בית חם וכתובת מרכזית להעשרת ההורה והילד בגיל הרך מינקות ועד גיל 6, בסדנאות מקצועיות, תמיכה הורית, חיזוק הקשר המשפחתי והכנה לחיי ההורות שבדרך.
המרכז ייתן מענה ושירות לקהילה בתחומים שונים:
• חוגים חוייתים מעשירים ומקצועיים בתחומי תנועה מגע ומוזיקה לילדים.
• חוגים חוויתיים לאמהות לפני לידה ולאחר לידה.
• הרצאות מקצועיות בתחום התפתחות הילד כגון :שינה, גבולות, הנקה, גמילה מחיתולים, הכנה ללידה ועוד..
• מרכז טיפולי והתפתחותי משלים לתינוקות וילדים.
• משחקייה לגיל הרך המלווה ע"י יועצת התפתחותית.
• סדנאות הכנה ללידה, ייעוץ הנקה וליווי התפתחותי.
• צהרון לילדי בה"ס בכיתות הנמוכות.

בקומה זו, בסמוך למרכז הורים וילדים פותחת קופת חולים כללית סניף ובו יהיה גם מרכז לאם ולילד.

נתונים:

מספר חנויות ובתי עסק במרכז רום: 14
חניות במרכז וסביב לו: כ- 120
 שעות פעילות מרכז רום:
בימי חול מהשעה 09:00-21:00
מתחם הבילוי והאוכל יעבוד כל השבוע כולל שבתות ויהיה פתוח עד חצות.


כמה מילים על החזון, הציפיות והנכונות לשיתוף פעולה עם התושבים:

חן ליפין, יזם ובעלים של מרכז רום: "בימים אלה ממש אנחנו נמצאים בישורת האחרונה לקראת סיום בנייתו מרכז רום. במהלך הבנייה וסגירת תמהיל החנויות במרכז נעשתה על ידנו עבודת שטח מעמיקה בכל מה שקשור לצרכי השכונה ותושביה.יצאנו לדרך מתוך ידיעה שאנחנו מעוניינים לספק לתושבים פתרון מיידי לרוב צרכיהם היומיומיים: החל ממזון וצרכי הבית השונים, קוסמטיקה, תרופות, ביגוד,מתנות, דרך מרכז לטיפוח היופי והגוף, מרכז ליווי מקצועי להורים וילדים, שירותי בריאות, בנק גדול ורשת לניקוי יבש וכלה במתחם בילוי.תהליך בחירת תמהיל העסקים במרכז היה תהליך משותף שלנו עם הנהגת ועד השכונה וזאת על מנת להיות קשובים לרצונות ולצרכים של תושבי השכונה. תהליך הינו וימשיך להיות חלק נכבד מהקונספט של מרכז רום. כדי להעמיק את הקשר של המרכז עם השכונה הוחלט לתת קדימות לתושבי השכונה בשכירות העסקים כך שלמעלה מ50% מבעלי העסקים והזכיינים במרכז הינם תושבי שכונת אם המושבות, כמו כן, אנחנו מאמינים כי מיקומו של המרכז בלב השכונה יספק גם אפשרויות תעסוקה נוספים לתושבים. עם פתיחתו של מרכז רום מתוכננות פעילויות קהילתיות רבות לרווחת התושבים.
נעמוד בקשר יומיומי וישיר עם תושבי השכונה באמצעות מנהלת הפעילות של המרכז שעיקר פעילותה תתמקד בקשרי קהילה, בהפקת פעילויות קהילתיות רבות ומגוונות ותהייה אשת הקשר שלנו עם התושבים. אני שמח להיות חלק מקהילה חמה ומגובשת ומקווה שיחד נצליח להפיח רוח קהילתית חדשה בשכונה".

כתבה שגית טל
22.07.12


  
   
   


ya